ua
ru

Ультрафіолетові фільтри для води

Очищення питної води, стічних вод, води в басейні, води зі свердловини методом ультрафіолетового знезараження широко застосовується. Метод ґрунтується на «опроміненні» води.

 

Установка для ультрафіолетового знезараження складається з:

  • корпус
  • у/ф лампа
  • кварцевий кожух
  • блок живлення/управління

Ультрафіолетовий фільтр монтується безпосередньо на трубопровід, яким проходить вода, що вимагає очищення (прямо на трубопровід або по обхідній лінії для зручності обслуговування). Вода проходить через корпус між внутрішньою стінкою корпусу та зовнішньою стінкою кварцового кожуха, в якому розташована лампа. Лампа випромінює ультрафіолет з певною довготою хвилі, який проходить через потік води, що рухається, і знезаражує її.

 

Даний метод має ряд дуже цінних переваг:

  • Відсутність реагентів

Якщо умови не дозволяють зберігати реагенти через обмеження за площею або вагою (наприклад судно або нафтова вежа і т.д.), а знезараження необхідно, то ультрафіолетова лампа ідеально підходить для таких завдань.

При безреагентному методі знезараження неможливо помилитися з дозуванням і не потрібно купувати, налаштовувати та обслуговувати обладнання для дозування. Зникає проблема з витратами та постачанням реагентів. Не варто турбуватися про збої в процесі роботи обладнання - лампа не зробить гірше. Вона або працює, або - ні, немає можливості утворення шкідливих з'єднань при роботі цього обладнання.

  • Все зрозуміло та просто

Сама лампа та захисний кожух досить тендітні, але зовсім прості в обслуговуванні. Основні неполадки відбуваються через забруднену спочатку воду - кожух обростає домішками і його періодично потрібно чистити. Також змінювати прокладки, щоб уникнути порушення герметичності, втім, як і у всього водоочисного обладнання. Загалом, якщо дотримуватися простих і зрозумілих рекомендацій від виробника, то жодних проблем у роботі ультрафіолетового знезаражувача води не буде.

  • Безпека

У роботі ультрафіолетової установки немає небезпечних вузлів, виключена ймовірність удару струмом або термічного/хімічного опіку. Єдина тендітна комплектуюча - це кварцовий кожух і сама лампа, але просто потрібно бути обережним і нічого не розбити.

Також даний вид знезараження не має відходів, не потрібно під'єднань у каналізацію та відсутній згубний вплив на довкілля.

При ультрафіолетовому знезараженні не змінюється склад води та її властивості. Ультрафіолет позбавляє здатності розмноження у бактерій, вірусів та мікроорганізмів у момент опромінення.

  • Компактність

Установки для ультрафіолетового знезараження малого розміру, монтуються прямо на трубопровід, блок живлення/управління найчастіше має настінне виконання. Тобто не потрібно встановлювати додаткові ємності поруч і т.п.

  • Оперативність

Ультрафіолетове знезараження не вимагає часу контакту, тобто немає необхідності передбачати в технологічному ланцюжку проміжного обладнання для забезпечення змішування води з знезаражуючим агентом та часу реакції, як це відбувається в реагентних методах обробки води.

  • Економія

Обладнання для у/ф знезараження відносно недороге та не потребує витрат при роботі.

  • Універсальність

Даний метод може використовуватися як у знезараженні води, що рухається, так і в резервуарах, якщо це необхідно або передбачено в технології.

Абсолютно універсальних методів знезараження, на жаль, немає. Нижче перераховані «недоліки» цього методу, якщо так можна сказати, тому що це швидше характеристики, які не дозволяють застосовувати його за певних умов:

  • Ультрафіолет не «всемогутній»
  • Ультрафіолетове випромінювання має власний діапазон дії. Наприклад, від хімікатів ультрафіолет не очищує воду
  • Відсутність післядії

Вода має знезаражувальні властивості тільки відразу після опромінення на відміну, наприклад, від хлорування або знезараження діоксидом хлору. В останньому випадку вода буде знезаражена і через 2 тижні зберігання. Але у багатьох випадках немає потреби мати запас знезараженої води.

  • Ефективність ультрафіолетового знезараження сильно залежить від каламутності води та вмісту солей жорсткості

Через каламутну воду погано проходять промені, також погіршується прохідність при обростанні зовнішньої поверхні захисного кварцевого кожуха. У разі каламутності є модифікації ультрафіолетових ламп з більшою потужністю спеціально для таких випадків (наприклад, якщо оброблятимуть стічні води). А проблему жорсткості води потрібно вирішувати за будь-якого методу знезараження, але й тут ультрафіолетова лампа має перевагу – при обростанні потрібно лише очистити кожух та ефективність відновлюється, на відміну від іншого обладнання, де вузли, що контактують із жорсткою водою, руйнуються та вимагають заміни. Також і високий вміст заліза у воді погано впливає на процес, як і за інших технологій знезараження води.

  • Крихкість та вартість головного елемента

Найдорожча частина даного обладнання - це ультрафіолетова лампа - не дарма вона розміщена в захисному кожусі. Заміні підлягає при пошкодженні (простіше кажучи – «упустили») або після закінчення терміну експлуатації.

Установки ультрафіолетового знезараження мають безліч модифікацій. Основними елементами установки є лампа, кожух, корпус, блок живлення/управління. Але установки можуть бути укомплектовані різними додатковими пристроями:

  • механічний фільтр для попереднього очищення
  • пом'якшення/знезалізнення для попереднього очищення
  • пристрій для автоматичного очищення поверхні кварцевого кожуха
  • автоматичний підбір потужності випромінювання залежно від факторів, що впливають (мутність, швидкість потоку, тиск і т.д.)

Також ультрафіолетова лампа може бути інтегрована в комплексне обладнання для фільтрації/очищення/знезараження води:

  • у/ф лампа спільно з озонуванням
  • у/ф лампа разом із знезараженням гіпохлоритом натрію
  • у/ф разом із встановленням зворотного осмосу.

ПОТРІБНА

КОНСУЛЬТАЦІЯ

СПЕЦІАЛІСТА?