ua
ru

Біологічне очищення стічних вод

Біологічне очищення є основним етапом очищення стічних вод. Передбачає очищення розчиненої частини забруднень стічних вод (органічні забруднення - ГПК, БПК; біогенні речовини - азот і фосфор) спеціальним біоценозом (бактерій, найпростіших і багатоклітинних організмів), який називається активним мулом або біоплівкою.

Можуть використовуватися як аеробні, так і анаеробні бактерії, залежно від наявності або відсутності кисню повітря в муловій суміші (суміші активного мулу та стічної води). На цьому заснована реалізація процесів аеробного очищення від органічних речовин та нітрифікації та денітрифікації.
 

Асортимент станцій біологічного очищення - види, типи і вартість.

В асортимент групи компаній Промтехвод входить два типи станцій біологічного очищення - установки типу СПБО та установки типу BioMax Anox.

Станції біологічного очищення стічних вод типу СПБО працюють на основі аеробної технології очищення стічних вод, тобто забруднення забирають за допомогою насичення стічних вод киснем. Для цього використовуються або аератори типу ВМ або повітродувки в парі з диспергаторами.

Вартість станції біологічної очистки води залежить від продуктивності, матеріалу виготовлення (металеві або залізобетонні конструкції з антикорозійним покриттям), варіанта монтажу (наземний або підземний монтаж), а також рівня автоматизації.
 

Принцип роботи установки

І-а секція. Секція вузла регулювання подачі стічних вод, що надходять до установки.
Являє собою камеру гасіння напору, в якій за допомогою засувки можна встановити потрібну протоку подачі стічних вод на секцію механічного очищення. Надлишок стічних вод по самопливному трубопроводу скидається в усереджувально-накопичувальний резервуар, насичуючись при цьому повітрям, що дає додатковий ефект аерації і не дозволяє воді застоюватися.

ІІ-а секція. Секція механічного очищення.
Являє собою сито-контейнер, на якому затримуються механічні домішки, розміром більше 5 мм. Видалення забруднень із сита відбувається в міру їхнього накопичення, вручну.

ІІІ-я секція. Секція аерації стічних вод та перемішування їх з активним мулом.
Стічні води, потрапляючи в цю секцію, насичуються киснем і перемішуються з активним мулом за допомогою аератора типу «ВМ», який дозволяє підтримувати високу концентрацію розчиненого кисню у воді і не вимагає монтажу додаткових систем подачі та розподілу повітря. Також, додатково секція аерації може бути укомплектована об'ємно - блоковим завантаженням для посилення ефекту очищення.

IV-а та V-а секції. Секція освітлення стічних вод.
Освітлення стічних вод передбачено у двох секціях, стічна вода проходить через секції самопливом, при цьому активний мул повертається до секції аерації.

VI секція. Секція попереднього очищення стічних вод.
Секція складається з самопромивного фільтра доочищення з плаваючим зернистим завантаженням. Усі секції станції біологічної очистки води мають підключення у разі аварійного скидання стічних вод каналізацію.
 

Особливості роботи станції біологічного очищення типу СПБО 

При відключенні електрики СПБО працює як багатоступінчастий відстійник, забезпечуючи очищення стічних вод від жирів, а також завислих та плаваючих речовин приблизно на 50%. Після відновлення подачі електроенергії, станція повертається до нормального режиму роботи.
 

Монтаж і запуск обладнання

Станцію біологічної очистки стічних вод типу СПБО можна використовувати як у підземному, так і у наземному виконанні за умови її захисту від промерзання.

Монтаж виконується на підготовлений майданчик, після чого до встановлення підводиться каналізація, технологічні трубопроводи, мережі електроживлення.

Після виконання монтажних робіт, представники виробника налаштовують станцію під потрібні параметри, після чого вона працює в автоматичному режимі.

Скидання очищеної води можливе в дренаж, річку, в мережі міської каналізації, або після доочищення її можна використовувати як технічну.

Для безпечної та легкої експлуатації станції, за її периметром передбачені захисні огородження, а аератор оснащений блоком керування.

ПОТРІБНА

КОНСУЛЬТАЦІЯ

СПЕЦІАЛІСТА?